Πιο Δυνατά Πιο ψηλά Πιο μακριά Συγχαρητήρια Special Olympics CyprusΒροχή τα μετάλλια!! Οι αθλητές και οι αθλήτριες μας…

Πιο Δυνατά Πιο ψηλά Πιο μακριά Συγχαρητήρια Special Olympics CyprusΒροχή τα μετάλλια!! Οι αθλητές και οι αθλήτριες μας συνεχίζουν να δίνουν τον καλύτερο τους εαυτό και να ανταμείβονται για την προσπάθειά τους. Χθες, 20/06/2023,… είχαμε τα ακόλουθα αποτελέσματα: Στη Ρυθμική Γυμναστική, η αθλήτρια Νίκη Θεοδώρου, πήρε χρυσό μετάλλιο στο στεφάνι, αργυρό στο σχοινάκι, 4η θέση στις κορίνες και 6η θέση στην κορδέλα. Στο ίδιο άθλημα, η αθλήτρια Λουκία Γεωργίου, πήρε χρυσό μετάλλιο στο σχοινάκι, αργυρό στις κορίνες και χάλκινο στην κορδέλα και το στεφάνι. Στο Bocce ο αθλητής Ορθόδοξος Λουκά πήρε την τιμητική 6η θέση, στην πρώτη του συμμετοχή σε Παγκόσμιους Αγώνες. Στην Κολύμβηση, στα 50 μ. πρόσθιο, η αθλήτρια Χριστίνα Μιχαήλ κατέκτησε το χάλκινο μετάλλιο. Στο Bowling, οι αθλητές μας: Άντρη Κακούσιη, Πέτρος Καλαμαρά, Βασίλης Χριστοδούλου και Μυροφόρα Νάπολη, σημείωσαν μεγάλη επιτυχία κατακτώντας το αργυρό μετάλλιο στο Ομαδικό. Στην Επιτραπέζια Αντισφαίριση και συγκεκριμένα στο Διπλό το ζευγάρι Στυλιανή, Χρίστος έκαναν 2 νίκες επί της ομάδας της Κίνας και του Σουρινάμ. Συνεχίζουμε σήμερα τους αγώνες, με τελικούς στα αθλήματα του Bowling, της Ποδηλασίας, της Κολύμβησης, του Bocce και του Στίβου. Read More